Szent Iván éji Tüzönjárás
Barna
Gábor Budapest Tel: +36 (30) 218277 |
A Tüzönjárás fejleszti a bizalmat belsö képességeinkben, mely alapja a sikeres döntéseknek, cselekvéseknek és segitséget nyújt a magatartások és szokások megváltoztatásához.
A tréningen tapasztaltak, a Tüzönjárás élménye a mindennapi élet különbözö területein is felhasználhatóak, mindenhol, ahol új energiákra, új szemléletre és lendületre van szükségünk, mint például:
Fejlödés: képességeink felismerése és fejlesztése
Egyes megfigyelések szerint intellektuális teljesitményünk szorosan összefügg a jobb és bal agyfélteke közötti információs kapcsolatok gyakoriságával és sebességével. A Tüzönjárás lehetöséget teremt arra, hogy a jobb félteke aktivitását egyenrangúbban tudjuk használni.
Kultúránkban a bal féltekés, racionális gondolkodás a meghatározó, amelynek hátrányait a mindennapi életben is tapasztalhatjuk. A Tüzönjárás segit bevonni döntéseinkbe azokat a képességeket - emocionalitás, vizualitás, gestalt, kreativitás - amelyek jórészt a jobb féltekéhez kötödnek.
Agyunk össz kapacitásának alig 5 - 10 %-át használja ki, s ezzel képességeink és lehetöségeink meghatározó részéröl mondunk le. A Tüzönjárás bizonyosságot ad olyan képességek meglétéröl, amelyeket nem használunk, esetleg nem is tudunk róluk.
Önbizalom, önmagunkban és képességeinkben való hit
"A Tüzönjárás növeli az önbizalmat, hiszen ha képesek vagyunk a parázson járni, akkor milyen akadály jöhet még..."
Sokszor számunkra igen fontos, esetleg sorsforditó lehetöségeket hagyunk figyelmen kivül, mulasztunk el, mert vagy nincs elég erönk változtatni, megújulni, vagy egyszerüen csak félünk a kihivástól. Úgy gondoljuk, a megszokás, a "biztonságot nyújtó falak" jelentik az "önbizalmat", jelölik ki képességeink határait.
Szokások, beidegzödések megváltoztatása
Gyakran a legnagyobb korlátot magunk számára, saját magunk jelentjük: beidegzödéseink, elöitéleteink, hitetlenségeink...
Nem hiszünk saját magunk, sorsunk megváltozásában, nem várjuk a kedvezö fordulatot, vagy annak még lehetöségét is elutasitjuk. Szándékosan korlátozzuk magunkat, dohányzunk, túl sokat, s szinte válogatatlanul eszünk-iszunk, s ezzel a legkülönbözöbb betegségekre, mérgekre teszünk szert, csökkentjük aktivitásunkat, életévekröl mondunk le.
Ugyanigy - vagy még nagyobb mértékben - mérgezzük gondolkodásunkat elöitéletekkel, dogmákkal, negativ, bénitó érzelmekkel. Ezzel mintegy áthatolhatatlan gátat épitünk magunk elé - nem egyszer jelentéktelen problémákból.
Gyakran tapasztalhatjuk, hogy bizonyos problémákat azért nem tudunk hatékonyan és jól megoldani, mert képtelenek vagyunk a figyelem tartós koncentrálására, az "egyhegyüségre". A koncetrációs képesség javulása könnyen mérhetö sikert hoz a munkában, a tanulásban, a magánéletben stb.
Az elhúzódó problémamegoldás miatt érzett telitödés, monotónia és unalom ugyancsak negativ módon befolyásolják teljesitöképességünket, akár a cselekvést magát is leállithatják.
Problémáink jelentös részét magunknak köszönhetjük, hibás, vagy halogatott, soha meg nem hozott döntéseinkkel, a "majd csak lesz valahogy" mentalitással, sodródásainkkal. Nem veszzük figyelembe a világ változásait, elodázzuk az elkerülhetetlen reagálását, nem készülünk fel, nem várjuk a fejlödést, az új lehetöségeket.
Segit tudatositani a minket körülvevö világot, s benne saját szerepünket, vágyainkat, céljainkat. Hozzásegit a bizonyossághoz, hogy az igazán fontos döntéseink közül melyek helyesek, avagy hibásak, s nem utolsó sorban felkészit e döntések megvalósitására.
Az életet sokan úgy tekintik mint egy biztonsági játékot: egyaránt tesznek a feketére és a pirosra, a párosra és páratlanra, s rendszerint csak rossz sorsukat, balszerencséjüket, a "körülményeket" okolják.
Csoport-épitö hatás (team-building)
A Tüzönjárás különösen ajánlott cégeknek, olyan munkatársak számára, akiknek együttmüködése fontos feltétele a cég sikerességének. A tréningen tapasztalt élmények erösitik a csapat szellemet, erös stáb épitö hatást nyújtanak.